Každopádně to chce pevné nervy!

Posted: 09/29/2010 in můj nový začátek

Pokud čtete můj blog pro inspiraci k Vaší budoucí cestě do ciziny, mám pro Vás pár užitečných typů.

1.typ – kupte si auto

Z vlastní zkušenosti totiž mohu potvrdit, že je skoro nemožné absolvovat více přijímacích pohovorů v cizím státě pokud nevlastníte auto nebo v lepším případě soukromé letadlo. Cesty dopravními prostředky jsou zdlouhavé a ještě k tomu Vám drásají nervy… stačí si počíst v příspěvkách: „Na cestách“.

2.typ – neplýtvejte dovolenou

Pokud cestujete za hranice, potřebujete nejméně 3 dny volna, dva na cestu tam a zpět a jeden na samotný pohovor, ostatní je sebevražda. Já jsem tím věčným ježděním sem a tam promrhala celou svou roční dovolenou. Samozřejmě cesta na pohovor, další cesta k podpisu smlouvy a pak nějaká ta školení, ta se dají přece stihnout několik měsíců před tím než samotný pracovní úvazek začne.

Za 3. šetřte síly

První tři měsíce samozřejmě každý zaměstnavatel očekává Vaše nejlepší pracovní nasazení. Ale nejhorší je, že po tomto několikaměsíčním pendlování mezi dvěma státy a zaměstnavateli bez jakékoli dovolené a bez výhledu na nějakou brzkou dovolenou Vám začnou docházet síly…

Ale ten pocit, když se jedete podívat do míst, kde budete zanedlouho pracovat je k nezaplacení.  V tu chvíli je člověk na sebe opravdu hrdý.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s